Østsiden åpner Romjulscupen
Etter pause i tre år er det igjen klart for Fredriksstad Blads Fotballcup, eller Romjulscupen som den er mer kjent som, i regi av Rolvsøy IF. Østsiden møter Lisleby i åpningskampen lørdag 17. desember kl. 10.00 i Østfoldhallen og avsluttes med finale fredag 30. desember.
I år er det 27 lag påmeldt som er fordelt på 6 puljer med fire lag og en pulje med tre lag. De to beste i hver gruppe samt 3-erne i pulje 3 og 7 går videre til 8 dels finalene. Foruten Lisleby fra 4. div., vil Østsiden møte Hafslund og Navestad fra 6. div. i gruppespillet.
15 år siden sist
Østsiden vant sist i 2007 på straffer mot FFK, og tapte finalene i 2008, 2011 og 2012, alle gangene mot Sarpsborg 08. Sist Østsiden var med i 2018 tapte laget for Greåker i 8-dels finalen
Østsiden spiller sine kamper slik i gruppespillet:
Lørdag 17. des. kl.10.00 Østsiden-Lisleby
Søndag 18. des. kl. 12.15 Hafslund-Østsiden
Tirsdag 27. des. kl. 18.15 Østsiden-Navestad

Ti år siden Fra venstre Marius Slydal, Mats Olavesen, Simen Standerholen og Enal Hasurdzic med sjekken etter 2. plassen i Romjulscupen i 2012
Pulje 1: Østsiden, Lisleby, Navestad, Hafslund
Pulje 2: FFK, Sparta, Tune, Tveter.
Pulje 3:Råde, Selbak, Berg, Skjeberg
Pulje 4:Kråkerøy, Trosvik, Torp, Yven
Pulje 5: SFK, Gresvik, Fredrikshald FK, Hvaler
Pulje 6: Tistedalen, Lervik, Rolvsøy, Veum BK
Pulje7: Greåker, Begby SkogstrandTi
Category: Fotball