Stort engasjement da håndballen arrangerte lagleder-, styre- og trenersamling

| February 28, 2019

Onsdag kveld var det duket for fellesmøte for Østsiden håndballs lagledere, trenere og styret. Flott oppmøte og stort engasjement gjorde at håndballeder Jørn Jensen flere ganger måtte “jage” diskusjonen videre for å komme i mål.

Østsiden er heldige som har en gjeng med trenere og  lagledere som er så engasjert i å gjøre sitt beste for klubben. Møtet skulle vare fra 18 til 21, men klokka var over godt over 22 på kvelden før de siste forlot klubbhuset.

Første del var en praktisk innføring i de systemene som er nødvendig for de som velger å ha et engasjement i klubben. Booking systemet fra kommunen, idrettens systemer og kjøreregninger levert via en app ble gjennomgått. Opplæring av klubbens tillitsvalgte og trenere er viktig slik at de behersker de systemene de skal kunne og som gjør hverdagen enklere for dem.

Håndballens dag

Sportsjef Lars Olsen fortalte om håndballens dag som skal arrangeres den 30. mars. Her skal alle Østsidens lag ha en felles dag i Kongstenhallen hvor det blir ulike konkurranser og hvor alle fra A-lag de til minste skal konkurrere sammen. Det kom mange gode forslag til hva vi kan finne på denne dagen så det er bare å glede seg, mer detaljert agenda kommer.

Fredrik i håndballstyret hadde bursdag så det ble tid til en bursdagssang også

Felles samling med lagledere, trenere og styret

Den andre delen av kveldens møte så var trenere, lagledere og styret samlet. Kommunikasjon mellom lagledere, trenere, sportssjef, barneidrettsansvarlig og styret var på på agendaen. Et tema det var stort engasjement rundt og det kom mange gode forslag på hvordan vi kunne bli bedre på dette punktet. I dag brukes det mye Facebooksider og det fungerer greit men flere av lagene hadde en god erfaring med appen Spond. Ida som er trener for 2004 laget skrøt så mye av den appen at hun ble umiddelbart utnevnt til support ansvarlig. Med et spesielt ansvar for å formidle dette videre i klubben, til stor applaus fra de andre møte deltakerne. NB! Kort tid etter møtet postet Ida en opplæringsvideo med god forklaring på klubbens interne Facebook side. Her er vi på.

May Britt som er barneidrettsansvarlig i Østsiden fortale også litt om hvordan barneidretten fungerer i Østsiden og oppfordret alle lagledere og trenere til å invitere klubbens sportslige ledelse inn i foreldremøter osv så vi kan informere om å være tydelige på hvordan vi jobber i Østsiden.

Hvordan skal den enkelte spiller føle seg verdsatt i Østsiden

Neste tema var “Hvordan skal den enkelte spiller føle seg verdsatt i Østsiden” Vi ønsker at alle spillerne våre skal føle at de har en verdi for Østsiden men i en idrettshverdag er det ikke alltid enkelt men viktig å ha fokus på. Det ble gitt et eksempel på hvordan man tenker i skolen og om man kan relatere dette til et idrettslag, noe det var stor enighet om at var mye av det samme. Vårt samfunnsansvar som klubb og viktigheten av å ha fokus på det menneske bak spilleren ble grundig diksutert. Mye bra forslag om hvordan vi skal “se” alle spillerne våre, og ha tanken om at alle våre spillere skal føle seg verdsatt i klubben i bakhodet ble notert.

Foreldrehjelp

Siste punkt på agendaen av foreldrehjelp. Det er mange ivrige foreldre i klubben med mange ulike interesser. Kanskje finnes det foreldre blant lagene våre som vil ta ansvar som fotograf under kamper, web ansvarlig å legge ut nyheter for laget på nettet eller andre oppgaver som foreldre gruppa kan hjelpe oss med. Så finnes det noen foreldre der ute som ønsker en rolle rundt laget i forhold til slike oppgaver er det bare å ta kontakt.

Flott med et så positivt og godt engasjement, her er det bare å jobbe videre med klubben.

Mvh Håndballstyret

 

Emne: Håndball, Hovednyhet

Håndball A-laget (2018/2019)
Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Haslum 22 19 1 2 699 - 520 39
2 Sarpsborg 22 17 1 4 677 - 561 35
3 Fredrikstad Bkl 2 22 13 1 8 660 - 613 27
4 Østsiden Fredrikstad 22 12 2 8 589 - 552 26
5 Aker Topphåndball 2 22 11 3 8 636 - 607 25
6 Junkeren 22 11 2 9 575 - 576 24
7 Follo HK Damer 2 22 10 1 11 575 - 557 21 +
8 Hokksund 22 10 1 11 671 - 639 21
9 Tromsø 22 8 3 11 582 - 591 19
10 Glassverket 22 7 2 13 592 - 648 16
11 Hønefoss 22 4 2 16 542 - 718 10
12 Elverum 22 0 1 21 429 - 645 1 -
Fotball A-laget (2019)
Neste kamp A-Laget
Arkiv
KONTAKT OSS GJERNE
Ikke nøl med å ta kontakt med oss for en hyggelig og uforpliktende prat. Vi bistår gjerne!

Post: Postboks 160, 1650 Sellebakk
Besøk: Lundheimveien 6, 1636 Gml. Frstad.

Kontaktinfo Klubbformann
Kontaktinfo Håndballavdelingen
Kontaktinfo Fotballavdelingen
Kontaktinfo Webredaksjonen
Kontaktinfo Fredrikstad Cup
MER OM ØSSIA
Østsiden Idrettslag ble stiftet i 1935 og ble i 2012 til Østsiden Idrettslag Fredrikstad. Klubben består i dag av flere avdelinger og grupper. Håndball og fotballavdelingen er de største og til sammen er over 300 barn og unge i aktivitet gjennom året. Klubben har også A lag i både fotball (4. divisjon) og håndball (2. divisjon).

I tillegg er klubben arrangør av Fredrikstad Cup, Norges største håndballcup. Totalt samles over 700 lag og 30 000 besøkende årlig i Fredrikstad.
ØSTSIDEN IL FREDRIKSTAD - 1935 TIL 2019
HJEM     FOTBALLNYHETER     HÅNDBALLNYHETER     UTLEIE     SØK     KONTAKT