Bærekraft i Øssia
Postet av Østsiden Idrettslag Fredrikstad den 18. Nov 2025

Vi i Øssia er bevisste på å styrke bærekraft og iverksette tiltak. Og følgende tiltak er allerede gjort :
Energi- og miljøvennlige anlegg
På klubbhuset har vi investert i Varmepumpeanlegg, både i stor sal, samt kontordelen.
Samt LED belysning. Dette for å redusere energiforbruket.
Avfallshåndtering: Øssia har gode rutiner for avfallssortering og gjenvinning, ved eget bruk og ved utleie av klubbhuset. Kildesortering er viktig element her. Dette bidrar til å redusere miljøbelastningen og fremme bærekraft.
Transportalternativer: Vi i Øssia oppfordrer medlemmene til å sykle, gå eller bruke kollektivtransport til trening og arrangementer. Dette reduserer klimagassutslippene og fremmer en mer bærekraftig transportkultur.
Inkluderende og trygge idrettsmiljøer: I Øssia er vi opptatt av å skape inkluderende og trygge miljøer der alle føler seg velkomne. Dette bidrar til sosial bærekraft og trivsel blant medlemmene.
Så jobber vi videre for å innarbeide integrerte digitale løsninger, som skal frigjøre unødvendig papirbruk, og dermed virke bærekraftig på skog og natur.
Sistnevnte går på å investere i forhåndsoppsatte nettbrett til alle styreverv, lagledere og trenere. Får da en effektiv måte både å kommunisere og drifte klubben vår på.
Siste fra Østsiden Idrettslag Fredrikstad
Vellykket KRANSELAG på Øssia klubbhus
11.12.2025
Årsmøte fotball avdelingen 2025
25.11.2025
Nytt klubbhus under oppbygging
25.11.2025
Årsmøte i fotballen
18.11.2025
Klubbhuset tar form !
18.11.2025